«Бравіссімо»
Сьогодні в рамках культурно-освітнього проєкту «Бравіссімо» учні закладу «Вінницька дитяча музична школа №1» виступили з концертною програмою у Вінницькому фізико-математичному ліцеї №17. Цей виступ став цінним досвідом для юних музикантів, адже вони мали можливість грати не на звичній сцені, а у навчальному закладі, де навчаються їхні ровесники. Для ліцеїстів це була чудова нагода поринути у світ живої музики та відчути, як творчість і знання можуть доповнювати одне одного.
Відкритий урок викладача відділу народних інструментів Яни Пекарчук
04.04.25 у закладі «Вінницька дитяча музична школа №1» рамках курсів підвищення кваліфікації, організованих ВОНМЦ галузі культури, мистецтв та туризму відбувся відкритий урок викладача відділу народних інструментів Яни Пекарчук на тему: «Засоби виразності — як складова розкриття художнього образу в класі домриста». У ході уроку викладач продемонструвала методику формування виразного виконавського стилю, працюючи з ученицями Ксенією Майорніковою та Віталіною Бєсєдіною. Важливу підтримку у відтворенні художніх завдань забезпечила концертмейстер Аріна Городецька, яка професійно супроводжувала виступи юних музикантів. Такі методичні заходи — не просто освітні події, а майданчик для професійного зростання, обміну досвідом і натхнення.
Відкритий урок викладача відділу народних інструментів Костянтина Ярового
04 квітня у закладі «Вінницька дитяча музична школа №1» пройшов відкритий урок викладача відділу народних інструментів Костянтина Ярового на тему : "Ансамблева гра та її роль у сучасній гітарі". Захід відбувся в рамках курсів підвищення кваліфікації ВОНМЦ культури, мистецтв та туризму. Під час уроку було розглянуто основні аспекти ансамблевого виконавства на гітарі. Викладач продемонстрував ефективні методики навчання, які сприяють розвитку музичного слуху, ритмічності та навичок колективної гри. Урок пройшов у творчій атмосфері, з активною участю учнів відділу, які виконали кілька ансамблевих творів.
Міжнародна науково-практична конференція «Гітара від бароко до року»
2 квітня на базі ВОНМЦ галузі культури, мистецтв та туризму відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Гітара від бароко до року», яка об’єднала провідних фахівців гітарного мистецтва. У заході взяли активну участь викладачі Вінницької дитячої музичної школи №1. Зокрема, Володимир Даутов представив змістовну доповідь на тему «Електрогітара як феномен музичного мистецтва на межі століть», а також виконував роль модератора секції «Інноваційні вітчизняні методики гри на гітарі». Цікаву та ґрунтовну доповідь на тему «Лео Брауер – видатний представник гітарної музики» представив викладач Костянтин Яровий, висвітливши значення творчості композитора для сучасного виконавського мистецтва. Окрім цього, учень Володимира Даутова - Олександр Шмаль став учасником майстер-класу Вікторії Жадько – заслуженої артистки України, професорки Луганської державної академії культури і мистецтв, доцента Національної музичної академії ім. П. Чайковського, диригента Заслуженого Академічного симфонічного оркестру Національного суспільного телебачення України, голови Міжнародного музичного конкурсу в номінації «Гітара». Ця конференція стала важливим майданчиком для обміну досвідом, наукових дискусій та популяризації гітарного мистецтва, об’єднавши професіоналів і молодих виконавців у спільному прагненні до розвитку та вдосконалення виконавської майстерності.
Концерт студентів фахового коледжу мистецтв імені М. Д. Леонтовича
В рамках мистецького проєкту «Майбутнє твориться сьогодні» відбувся концерт студентів фахового коледжу мистецтв імені М. Д. Леонтовича. Викладач – Олександр Слюняєв, концертмейстер і ведуча – Тетяна Грінченко. Програма концерту складалася з творів різних композиторів, з особливим акцентом на українську музику, яка чудово перепліталася з поетичним словом. Завдяки майстерній подачі ведучої кожен твір набув ще глибшого звучання, створюючи справжню гармонію музики та поезії.
Методична доповідь викладача відділу духових та ударних інструментів Іванни Кобильник
26 березня у закладі «Вінницька дитяча музична школа №1» викладач відділу духових та ударних інструментів Іванна Кобильник провела методичну доповідь на тему: «Закономірності правильної постановки виконавського апарату на саксофоні». У доповіді було висвітлено актуальність формування правильного виконавського апарату як основи технічної та художньої майстерності. Практичну частину проведено із залученням учня елементарного підрівня першого року навчання Андрія Новікова. Захід сприяв підвищенню методичної компетентності викладачів та поглибленню знань у роботі з юними музикантами.