Класична музична освіта
перевірена часом
Жоден заклад початкової мистецької освіти не може існувати без музично – теоретичного відділу – він є невід’ємною частиною в системі освіти музичної школи. Теорію музики у школі почали викладати у 1934 році. В повоєнні роки теоретичні дисципліни були введені в навчальну програму з перших днів відкриття школи. Це і музична грамота, і сольфеджіо, і музична література – дисципліни, що розвивають уміння слухати і чути музику, а також інтонаційно та ритмічно точно, виразно і свідомо відтворювати музичний текст. В процесі вивчення музично – теоретичних предметів формується спроможність естетичного оцінювання кращих зразків вітчизняного та західно – європейського мистецтва. У різні роки викладачами музично – теоретичних дисциплін нашої школи були Б. Полянська, М. Тюпа , Л. Середюк, Б. Ратько, Л. Комарчук, В Щавельська, І Вольгачова, К. Костіна, Л. Цвєтков, І Буланова, Л. Баркалова, С. Євдокимова, Г. Любенкова, О. Веригіна, Л. Слободянюк, Н. Немченко.
Наразі на відділі працюють цілеспрямовані та креативні викладачі: Ситнікова Тетяна Іванівна, Совко Людмила Владиленівна, Авдєєва Яна Володимирівна, Ольховик Анжеліка Шагенівна, Балінова Анастасія Єгорівна, Ночевна Олена Борисівна. Це професіонали, що постійно знаходяться у пошуку нових, сучасних методів роботи. Викладачі музично – теоретичних дисциплін дають відкриті уроки на міському та обласному рівнях, беруть участь у Всеукраїнських наукових конференціях, підвищують кваліфікацію на вебінарах, майстер – класах, активно співпрацюють з «Школою педагогічної практики» для студентів спеціальності «Музичне мистецтво» Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського.
В школі активно працюють лекторські групи викладачів та учнів. Викладачі відділу є ведучими музичних вечорів, звітних концертів школи; сольних концертів учнів, концертів в рамках мистецьких проєктів «Музика єднає» спільно з Центром розвитку і партнерства «Полонія»; «Мовою музики говорить весь світ», гала – концертів переможців міжнародних конкурсів «VIN VENTI» та інструментального конкурсу ім. І. Я. Падеревського. Відділ живе новими мистецькими проєктами – не один рік існує дитячий музичний лекторій «Бравіссімо», мистецький проєкт «Родинне музикування», олімпіада з музичної літератури «Музичний ерудит», концерт з творів композиторів – ювілярів «Від бароко до сучасності». Учні школи неодноразово обіймали призові місця в номінації «Музично – теоретична олімпіада» у загальноміському конкурсі «Кришталева нота», на всеукраїнських конкурсах з музично – теоретичних дисциплін, міжнародних конкурсах академічного учнівського та студентського музичного мистецтва в номінаціях «Музично – теоретична композиція», «Юний теоретик».
Удосконалюючи свою майстерність, викладачі музично – теоретичного відділу розповсюджують власні досягнення серед шкіл міста, області, країни, розміщуючи власні напрацювання на шкільній сторінці у Фейсбуці, у спільнотах «На урок», «Форум викладачів - теоретиків», «Всеосвіта», «Викладачі – музикознавці України: від музичної школи до музичної академії» тощо.