Класична музична освіта
перевірена часом
Музиці відводиться особлива роль у вихованні дитини раннього віку. Спів розвиває голосовий апарат, мову, зміцнює голосові зв'язки, регулює дихання, ритміка покращує поставу дитини, координацію, впевненість рухів, а все разом допомагає маленькій людині адаптуватись у сучасному світі.
У 2011 році з метою залучення до музичного мистецтва наймолодших учнів у закладі ВДМШ№1 було засновано групи раннього розвитку «Соловейки». Розпочала роботу із 3-4 річними вихованцями досвідчений викладач, спеціаліст з раннього музичного розвитку дитини Шостак О.А., яка застосовує практики Орф-педагогіки. В різні роки до роботи з малюками долучалися фахівці з раннього музичного розвитку, викладачі Меднік О.Л., Христич К.О.та інші, упродовж останніх двох років всі предмети викладає ведуча семінарів з Орф-педагогіки, викладач ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського Якименко Ю.І.
Німецький композитор і педагог Карл Орф (1895-1982) вважав: елементарна музична грамотність потрібна кожному. Дитяча елементарна музика будь-якого народу генетично пов’язана з мовою і рухом. Гра в оркестрі розвиває слух, відчуття ритму, уміння бути в колективі, гра «музикою тіла»- плескання, притупування - дало поштовх для розвитку креативного напрямку в педагогіці-body percussion, який є вже давно популярним в Європі. Завдяки музикуванню та імпровізації малюк вчиться думати, мислити образами.
Двічі на рік проводяться відкриті уроки-ранки для батьків з демонстрацією результатів навчання маленьких вихованців. Доведено, що малюки, які відвідували заняття з музики протягом року, показують значні якісні показники у розвитку. Завдяки ранній орієнтації, вихованці груп мотивовано вступають у молодшу підготовчу групу школи та показують набагато кращі результати, ніж діти без підготовки.
В школі працюють молодші та старші підготовчі групи, де діти навчаються музичній грамоті і грі на інструменті. Після закінчення старшої підготовчої групи вихованці мають можливість вступити до основного контингенту школи або продовжити навчання в групах самоокупності.
Упродовж всього періоду навчання відповідальною за роботу груп раннього розвитку є викладач ВДМШ№1,випускниця школи Марценюк О.Г.
Відділ розпочав свою діяльність у 2003 році. Спортивно-бальну хореографію, класичний танець, дуетний танець викладає спеціаліст вищої категорії та суддя Національної (вищої) категорії Бондарчук О.П., яка сама є неодноразовим переможцем різнорівневих конкурсів. У роботі з дітьми вона вивчає індивідуальні особливості учнів, дбає про розвиток їхніх здібностей, намагається створити ситуацію успіху для кожного з них.
Вихованці беруть участь у конкурсах, де посідають призові місця. Викладач та учні проводять концертну роботу в місті Вінниці. Талановитий педагог неодноразово нагороджувалась грамотами та подяками Департаменту культури Вінницької міської ради та ВДМШ№1.