Класична музична освіта

перевірена часом

Власні проєкти

У закладі «Вінницька дитяча музична школа №1» започатковано безліч культурно-освітніх проєктів, серед яких, найбільш значущими, що суттєво впливають на культурне життя міста Вінниці є: Міжнародний конкурс духової музики «VINVENTI», «Міжнародний інструментальний конкурс ім. І. Я. Падеревського», музичний лекторій «Бравіссімо» та «Шопенівські зустрічі».

Міжнародний конкурс духової музики «VINVENTI» – це культурно-освітній проєкт, організаторами якого є: ГО «Простір майбутнього», Департамент культури Вінницької міської ради та заклад «Вінницька дитяча музична школа №1».Конкурс започатковано у 2016 році. Проєкт традиційно включає в себе конкурсні прослуховування, майстер-класи, спілкування з професійними музикантами, тематичні концерти у Вінницькій обласній філармонії ім. М. Д. Леонтовича, а такожцікаву виставку духових інструментів.Міжнародний конкурс духової музики «VINVENTI» – це завжди справжнє свято для юних виконавців та всіх, хто має причетність до музики.

Культурно-освітній проєкт «Міжнародний інструментальний конкурс ім. І. Я. Падеревського» став можливим завдяки плідній співпраці засновників та організаторів конкурсу: Генерального консульства республіки Польща у Вінниці, закладу «Вінницька дитяча музична школа №1» та Громадської організації «Простір майбутнього». Проєкт розпочав свою історію у 2020 році як Всеукраїнський інструментальний конкурс в честь 160-тої річниці з дня народження видатного композитора та громадського діяча Ігнація Яна Падеревського, а в 2021 році конкурс набув статусу Міжнародного.

Основною метою проєкту є виявлення і підтримка творчо-обдарованої молоді, популяризація творчості українських, вітчизняних та польських композиторів, обмін науково-методичним досвідом, підвищення рівня кваліфікації викладачів мистецьких шкіл, спеціалізованих мистецьких шкіл-інтернатів та спеціалізованих мистецьких навчальних закладів усіх рівнів акредитації, підвищення професійної виконавської майстерності та розширення культурних зв’язків. Програма проєкту включає в себе проведення конкурсних прослуховувань, майстер-класів, концертів від професійних музикантів міжнародного рівня.

Культурно-освітній проект «Бравіссімо» – це дитячий музичний лекторій, що існує вже 9 років, це багаторічна традиція концертів «Діти-дітям», які завжди проходять при повній залі для дітей дошкільного віку, учнів початкових класів загальноосвітніх шкіл міста Вінниці. Викладачі та маленькі артисти презентують серію лекцій-концертів: «Три кити в музиці», «Музичні подорожі країнами світу», «Музичний карнавал», «У світі музичних інструментів».

Культурно-освітній проєкт «Шопенівські зустрічі» започаткований на фортепіанному відділі закладу «Вінницька дитяча музична школа №1» у 2017 році. В рамках «Шопенівських зустрічей» щорічно відбуваються концерти та перформанси, присвячені творчості Ф. Шопена. У 2019 році проєкт було присвячено творчості видатного композитора, піаніста, диригента, державного діяча Польщі Ігнація Яна Падеревського. Завдяки сприянню Генерального консульства республіки Польща у Вінниці, Центру розвитку та партнерства «Полонія», ГО «Простір майбутнього» та Малопольської фундації «Братерство» проєкт розширив свої можливості, включаючи в програму не лише концерт, а й майстер-класи від професійних музикантів міжнародного рівня.Вищезазначені культурно-освітні проекти є надзвичайно важливими,оскільки вони вселяють оптимізм та надію. Існування таких заходів підкреслює значущість позитивних дій задля загального блага та росту професіоналізму в мистецькій сфері.