Класична музична освіта

перевірена часом

ФОРТЕПІАННИЙ ВІДДІЛ

Фортепіанний відділ розпочав свою роботу з дня відкриття школи в 1933 році, і на даний час є найпотужнішим у школі. Першими викладачами по класу фортепіано були: Волошина Л. М., Салтановська Е. Г. (автор оригінальної методики, заслужений вчитель України). З 1944 року на відділі працювали: Шестун Р. І., Юр`єва Н. В., Гурвич Ц. В., Франке А. Я., Шерр Б. Р. (випускник Московської консерваторії, клас викладача Нейгауза Г. Г., директор школи у 50-ті роки). Згодом колектив поповнили Фурман Л. М. (завідувач відділом у 70-ті роки), Липовецький І. Г., Козеровська А. П., Вижгородська Д. А., Трахтенгерц А. Є., Глазова Н. Г., Решетько Л. П. (директорка школи у 70-ті роки), Мордухова Л. І., Сіроха Р. А. (завідувачка відділом у 80-ті роки).

Однією з перших учнів школи була Ж. Колодуб, донька засновника школи Й. Брондза, сьогодні відома композиторка, членкиня Національної спілки композиторів України.

Особистий внесок у розвиток відділу внесли Ганапольська М. М., Шехтман Н. І. (завідувачка відділом у 80-ті роки), Масляєва Г. І., Меднік Л. Б. (завідувач відділом у 90-ті роки).

Вагомий внесок у роботу відділу вносять високопрофесійні викладачі: Хазанович Л. Ф. (завідувачка відділом з 1999р. по 2006 р.), Ганська О. О., Марценюк О. Г., Драпак Н. А. (завідувачка відділом з 2006 року), Плахотнюк В. В., Новаковська О. Л., Городецька А. Ф., Колесник О. А., Цоколова Л. С. Їх учні є постійними учасниками та переможцями різноманітних конкурсів.

З 2010 року на відділі працює кандидат мистецтвознавства, директорка школи Бурдейна-Публіка Т. В. Під її керівництвом музична школа досягла значних успіхів у навчально-виховній та громадській роботі.

Плідно працюють досвідчені викладачі: Пупкова Н. В., Загрійчук Н. А., Найко М. В., Бурковська І. О., Улановська Л. І., Василюк О. Д., Черниш І. П., які продовжують традиції естетичного виховання підростаючого покоління.

Майстерність високопрофесійних концертмейстерів Степаніщевої Д. А., Ярової В. А., Шиманської О. М., Челядінова О. О. щорічно підтверджується дипломами та грамотами різнорівневих конкурсів. Вихованці школи беруть активну участь у культурно-мистецьких заходах школи, міста, міжнародних проєктах, систематично стають лауреатами конкурсів та фестивалів.

З 2001 року на відділі щорічно проводиться конкурс «Юний віртуоз», який присвячений до Дня Святого Миколая. Традиційним стало проведення мистецького проєкту «Улюблені мелодії», який присвячено до Всесвітнього дня дитини, в якому беруть участь учні всіх відділів закладу.

У 2015 році яскравою подією школи став музичний перформанс, казка у звуках та барвах «Лускунчик». Цей захід було організовано та проведено спільно з учнями ВДХШ. «Лускунчик» надихнув велику кількість учнів та викладачів закладу на подальші творчі проєкти та досягнення.

Ще одним не менш важливим проєктом для відділу є культурно-освітній проєкт «Шопенівські зустрічі», який був започаткований викладачами фортепіанного відділу у 2017 році та в рамках якого щорічно відбуваються концерти та перформанси, присвячені творчості Ф. Шопена. В 2019 році проєкт «Шопенівські зустрічі» був присвячений творчості не лише Ф. Шопена, а й постаті І. Я. Падеревського. В 2020 р. проєкт набув неабиякого розголосу, завдяки проведенню «І Всеукраїнського інструментального конкурсу ім. І. Я. Падеревського» (в 2021 році «ІІ Міжнародний інструментальний конкурс ім. І. Я. Падеревського») (за сприяння Генерального консульства республіки Польща у Вінниці). В рамках конкурсу було проведено високопрофесійні майстер-класи від членів журі, які не залишили байдужими жодного, хто був учасником та слухачем.

Протягом останніх років багато вихованців закладу стали лауреатами та призерами міжнародних, всеукраїнських конкурсів та фестивалів. Це – Бурдейний Д., Бекішева С., Грядченко Н., Гончарук А., Вакалюк М., Деменкова В., Ірга М., Кушнір О., Карлір Х., Качалка М., Камінська В., Колонюк В., Маркевич Я., Московчук А., Наминач А., Підкалюк Д., Радковська С., Рачок С., Розенфельд-Корсун Е., Супрун М., Юрченко Б., Степаніщева М.

Наші випускники продовжують кар`єру, навчаючись як в Україні, так і за кордоном: Головенько А., Голюк Р., Кожушна Л., Кожушна О., Крес Д., Лятавська О., Римар І., Шикиринська М. Значна кількість випускників обрали своєю професією музику та викладають у мистецьких закладах.

Викладачі відділу постійно знаходяться у творчому пошуку, оволодівають інноваційними формами роботи з учнями, удосконалюють методику викладання фортепіано.