У Вінницькій дитячій музичній школи №1 функціонує відділ народних інструментів.

 

 Відділ народних інструментів розпочав свою роботу у переможному 1945 році. Першими викладачами були Ф.І.Поліщук, В.П.Стрельбицький, П.А.Дацько. Із складу викладачів та кращих учнів відділу В.П.Стрельбицьким було засновано ансамбль народних інструментів, а також ансамбль баяністів та акордеоністів. З 1951 по 1988 рр. викладачем по класу баяна в школі працював талановитий самодіяльний композитор В.П.Папаїка.
У різні роки на відділі викладачами були: О.Я.Красноглазов, І.О.Ярославський, З.П.Шепета, В.П.Саковський, В.С.Марченко, М.М.Савицький, Л.І.Барабанова, Л.В.Липко, Б.С.Калюжний, М.Д.Бачинський, О.П.Петрусевич, Ю.Т.Ковальов, Є.Л.Стельмах.
Понад 55 років викладачем з фаху баяна та акордеона працює закохана у свою справу Л.І.Залеська, котра до цього часу щиро віддає дітям свої знання та вміння. За самовідданість у праці і високу педагогічну майстерність Людмила Іванівна відзначена урядовою нагородою – медаллю «За доблестный труд» і численними почесними грамотами. Чимало учнів викладача ставали багаторазовими лауреатами республіканських, регіональних та обласних конкурсів баяністів-акордеоністів. А саме: О.Ординський, В.Ковальчук, І.Жилінський, Є.Данілов, А. Рєпєй.


  

 

Сьогодні грі на баяні та акордеоні учні навчаються у таких високопрофесійних педагогів , як В.А.Швець, С.О.Томчук, В.К.Дьяков, Н.Т.Денисова, та молодих викладачів К.В.Томчук, А.Гавлюка. За роки існування відділу найкращі вихованці ставали лауреатами різнорівневих конкурсів, а потім і професійними музикантами: А.Шамігов, А.Рєпєй, І.Гоца, Р.Войтенко.

 

 

 

 

       В 1959 році викладачем з класу домри почала працювати О.Л.Брайман. За роки сумлінної праці вона підготувала десятки фахівців які закінчивши мистецькі навчальні заклади продовжили її справу. Це: С.Назаркіна, О.Ківгазова, Л.Гнатюк, С.Резнік, С. Чумак, Т.Білан, Я.Чумак, Т.Кашперко. Випускниця нашої школи Пиріг О.А. довгий час викладала клас домри та понад 20 років обіймала посаду завуча ДМШ №1. Сьогодні класу домри дітей навчають Я.С.Пекарчук та молоді викладачі О.А.Хомячук, О.М.Шевчук.
О.Л.Брайман заснувала і протягом багатьох років керувала ансамблем домристів, який неодноразово ставав переможцем конкурсів. Продовжуючи добрі традиції, ансамблем домристів керували її учениці О.А.Пиріг та Волошина С.С., Сьогодні керівником ансамблю «Акварель» є Я.С.Пекарчук, яка згуртовує колектив досягаючи нових висот і перемог у різноманітних конкурсах.
 

 

В 1960 році в школі відкрився клас бандури, першим викладачем якого стала Т.С.Заболотна. В 1977 році розпочала свою роботу викладач з класу бандури О.П.Плакса. Вона багато років керувала ансамблем бандуристів, який є багаторазовим призером Всеукраїнських та обласних конкурсів ансамблевої гри. Вихованці Олени Петрівни- А.Товстора, О.Товсторог, Сестри Ольга Черній та Оксана Черній, Ю.Стрельчик, І.Федосюк, закінчивши мистецькі навчальні заклади, продовжують пропаганду і популяризацію національного музичного інструмента. Її випускниця В.В.Гузова (Оленич) гідно продовжує справу свого педагога, виховуючи у своїх учнів любов до обраного інструмента-бандури. З 2000 вона є керівником ансамблю бандуристів «Дивоцвіт». У 2013 році до роботи відділу приєдналась випускниця школи, учениця О.П.Плакси К.Лаута.
  

                                                               

В 1981 році на відділі народних інструментів відкрився клас гітари, першим викладачем якого став став І.Л.Ніколайчук. Сьогодні гітара стає все більш популярним інструментом в школі. В цьому заслуга викладачів В.З.Даутова, К.В.Ярового, які з любов`ю ставляться до своєї справи. Учні-гітаристи традиційно стають переможцями різноманітних конкурсів.
 

     

 

  

 

 Яскравою сторінкою в житті школи є творчі доробки оркестру народних інструментів. В різні роки керівниками були: В.І.Білецька, А.І.Васильченко, Ж.М.Гілюк, В.А.Томчук, В.А.Рябінін,В.Р.Пиріг (керував оркестром останні двадцять років),  А.C.Гавлюк.                                                                                                   
 

 

 

 

 Сьогодні на відділі працюють 14 викладачів, 7 з яких мають звання «старший викладач» та навчається 130 учнів. Багато років завідуючим відділу був досвідчений викладач Є.Л.Стельмах, а з 2000 року відділ очолює талановитий музикант Я.С.Пекарчук.
Багаторічним досвідом роботи діляться з молодими фахівцями ветерани відділу Л.І.Залеська, В.К.Дьяков, В.А.Швець, який, будучи викладачем, щей є шкільним художником та поетом за покликом душі.
Останніми роками викладачі В.А.Швець, В.В. Оленич. В.З. Даутов видають корисні методичні розробки, збірки пєс перекладання та аранжування музичних творів.
За останні роки викладачі відділу виховали нову плеяду здібних учнів, які стали переможцями різноманітних конкурсів різних рівнів, Д Головенько,
В.Стецюк, І Зарішняк, Н.Загребельна, І.Гнатюк, А.Салабай, а також колективи великих та малих форм: оркестр народних інструментів, ансамбль бандуристів «Дивоцвіт», ансамбль домристів «Акварель», тріо бандуристів. Крім цих колективів, на відділі працюють новостворені творчі колективи: ансамбль гітаристів (кер. К.В. Яровий ) та ансамбль баяністів-акордеоністів (кер.С.О.Томчук).
Чимало випускників школи працюють викладачами У Вінницькому училищі культури і мистецтв ім.. М.Д.Леонтовича. Це, зокрема, В.Ф.Ковальчук(старший викладач, завідуюча цикловою комісією відділу народних інструментів), А.Ф.Галицький, Г.І.Ушаков, І.С.Маринчук, Т.В.Карпенко.
З кожним роком славетні традиції відділу міцніють та примножуються, поповнюючись .

 

 

 

Новини

  22.04.2015
  В твоє майбутнє вірю, Україно!

  Запрошуємо всіх до нас на творчий вечір!

  26.01.2015
  Всім, кому від 3 до 103 років

  Ми допоможемо здійснити музичну мрію

  30.12.2014
  Незвичайну флейту з казковим тембром

    Подарували маленькі ...