Класична музична освіта

перевірена часом

У Вінницькій дитячій музичній школи №1 функціонує відділ духових та ударних інструментів.

 

             Відділ духових та ударних інструментів почав формуватися в 1949 році. Перший набір склав 6 учнів. Педагогами були Г. Л. Снєдовський та М. Б. Бочковський. Пройшовши період становлення, відділ розвивався і розширювався, з кожним роком збільшувалась кількість учнів, зростала їх виконавська майстерність.
В різні роки педагогами працювали О. С. Негініс, О. П. Костін, Ю. М. Ларіонов, В. А. Гуцал, С. В. Дубнов, В. А. Гончарук, В. Г. Хрещенюк, І. Н. Слободян, Б. М. Зайцев, Р. Ю. Фарфель, О. М. Норкіна, Ю. Харченко, В. І. Меркулов, І. М. Плішка (30 років педагогічної діяльності у школі), В. В. Арсеньєв, О. Климковський, В. Герасимишин, О. Васильченко, Д. Френкель, В. Стратійчук. Вони внесли значний вклад в розвиток навчально-виховного процесу.

  Визначною була педагогічна діяльність О. Д. Пупкова, який започаткував і підняв на високий  виконавський рівень клас ударних інструментів. Його справу продовжили О. Марчук, С. Мельник, В. Г. Вознюк.


     Великий вклад в роботу відділу вніс      Гуцалюк В. І. З 1991 року по 2010 рік      Валентин Іванович вдало поєднував    роботу керівника школи з педагогічною  практикою, керував духовим        оркестром. За роки праці виховав  чимало  високопрофесійних трубачів, що сьогодні успішно працюють не лише в Україні, але  й у всьому світі. За досягнення в 1998 році Гуцалюк В. І. одержав звання  «Заслужений працівник культури України».
          Довгий час завідувала відділом викладач по класу флейти Олена Норкіна. За роки роботи Олена Миколаївна зберегла і примножила класичні шкільні традиції, своїм учням прищеплювала любов до музики, що для багатьох з них стало визначальним у виборі професії. Зараз О.Норкіна – викладач приватної музичної школи у Канаді.
Деякий час працював у школі Пойменов Ф. І. – викладач з великим досвідом роботи, що все життя присвятив музиці. Випускник Львівської державної консерваторії по класу валторни, викладач Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича. Передавши майстерність своєму онукові Городецькому В., виховав талановитого і професійного музиканта, нині студента Санкт-Петербурзької консерваторії.

        Сьогодні на відділі працюють: В. М. Степанчук (заступник директора з учбової частини), А. В. Кошельник (завідувач відділом з 2001 року по 2013 рік), В. І. Гуцалюк (директор школи з 1991 року по 2010 рік), Д. Д. Нужда, Г. Л. Морєв (завідувач відділом з вересня 2013 року), В. Г. Вознюк, Є. В. Попель.

                             

                Більше тридцяти років в школі функціонує духовий оркестр, який щорічно 9 травня бере участь у міському святі духової музики до дня Перемоги, звітних концертах школи та інших мистецьких заходах. В різні роки оркестром керували Борис Зайцев, Василь Гончарук, Віктор Хрещенюк, Юрій Харченко, Валентин Гуцалюк. У 1991 році, завдячуючи майстерності учасників, професіоналізму та вимогливості керівника оркестру – В. І. Гуцалюку, оркестр став переможцем Республіканського клнкурсу духових та симфонічних оркестрів у м. Євпаторія. Сучасному духовому оркестру підвладний будь-який репертуар – від старовинних маршів до джазової і сучас-ної музики. Оркестр очолюють викладачі: у 2012 – Василь Свердел, у 2013 – Степанчук В.М.
               Приємно відзначити, що відділ розширюється, розширюються і його можливості. Створюються нові ансамблі з різноманітним складом інструментів. Поновив діяльність ансамбль ударних інструментів (керівник Вознюк В. Г.).
На відділі діти навчаються по класу труби, кларнета, тромбона, саксофона, туби, валторни, флейти та ударних інструментів.
           
                                                  

   У 2003 році Кошельник А. В. організовує і очолює інструментальний ансамбль, який, незважаючи    на невеликий термін роботи, неодноразово стає дипломантом і лауреатом міських та обласних  конкурсів. З 2011 року аесамбль має назву «Фрески».        

Сьогодні у складі ансамблю Ганна  Тімощенко, Юлія Кунинець та Ілля Яровий. Значних успіхів досяг ансамбль ударних інструментів під  керівництвом В. Г. Вознюка.

 

                    Учні духового та ударного відділу постійні учасники концертів у школі та у місті. Творчі звіти, музичні лекторії, конкурси та фестивалі, виступи в художніх галереях, на відкритих концертних майданчиках міста, святкові паради, випускні вечори, зведені концерти мистецьких закладів міста відбуваються за участі учнів нашого відділу.
Підтвердженням майстерності педагогів є участь і перемоги їх учнів у різноманітних конкурсах. Вписали свою сторінку слави в історію школи і випускники нашого відділу: В. Городецький – валторніст, студент Санкт-Петербурзької консерваторії; О. Балинський –семиразовий лауреат міських та обласних конкурсів, дипломант Першого міжнародного конкурсу у місті Чернівці; О. Старинець – артист оркестру у Польщі; О. Педоренко – артист симфонічного оркестру м. Київ; Р. Юрчик – студент Київського музичного училища ім. Р. М. Глієра; М. Коваль –студент консерваторії в Німеччині; Д. Френкель – музикант-виконавець, працює в Німеччині; А. Кірпічнікова – викладач школи мистецтв «Вишенька», артистка Вінницького обласного естрадно-духового оркестру «Подоляни».
Допомогу в підготовці і підтримку під час виступу учнів надають концертмейстери відділу: Тетяна Кісельова, Олександр Челядінов, Олена Колесник, Наталія Морєва, Марина Найко, Вікторія Ярова, Діана Степаніщева, Оксана Маркевич, Ольга Василюк, Ольга Шостак.