Класична музична освіта

перевірена часом

У Вінницькій дитячій музичній школи №1 функціонує музично-теоретичний відділ.

 

                                           

                    Музично-теоретичні дисципліни є невід`ємною частиною в системі освіти музичної школи. Метою викладання педагогів-теоретиків є розвиток творчих можливостей учнів, оволодіння основами теорії музики, а також ознайомлення з музичною культурою України та надбанням всесвітньої музичної спадщини.
Теорію музики у школі почали викладати вже в 1934 році. В повоєнні роки теоретичні дисципліни були введені в учбову програму з перших днів відкриття школи. В цей час педагогами-теоретиками працювали Б. Г. Полонська (блискучий музлітератор) та М. К. Тюппа (випускник Ленінградської консерваторії, який в 1958 р. став першим викладачем-теоретиком та завучем Вінницького музичного училища).
У різні роки викладачами з теоретичних дисциплін були: Середюк Л. Д., Ратько Б. М., Комарчук Л. П., Щавельська В. П., Вольгачова І. І., Костіна К. П., Цвєтков Л. Е., Буланова І. М., Баркалова Л. Л., Євдокимова С. М., Любенкова Г. М., Верищагіна О. В., Педорук А. Є., Оліферович Н. Ю. Значний внесок в удосконалення навчально-методичної роботи зробив Слободянюк Л. М. – педагог енциклопедичних знань, який користувався беззаперечним авторитетом у колег, надавав консультації і допомогу з будь-якого питання теорії та методики викладання.
Завідуючими відділом у різні роки були: Костіна К. П., Немченко Н. Д. (протягом 33 років), Авдєєва Я. В., Ситнікова Т. І.
Сьогодні на відділі плідно працюють Немченко Н. Д., Совко Л. В., Ситнікова Т. І., Ольховик А. Ш., Авдєєва Я. В., Л. К. Нартович, О. Б. Ночевна – педагоги за покликом душі, професіонали, які постійно знаходяться в пошуках нових, більш досконалих та сучасних методів роботи.
Наші випускники успішно працюють викладачами з теоретичних дисциплін у Вінницькому училищі культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича: Євдокимова С. М., Красюкова Н. В., Фіськова Н. Я, Мельничук О. Ю., Журавкова І. І.. Викладачами Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського працюють Холодкова Л., Брилін С.
Удосконалюючи педагогічну майстерність, викладачі-теоретики розповсюджують власні досягнення серед шкіл області. Так, викладачі музичної літератури Совко Л. В., Авдєєва Я. В., Ольховик А. Ш., Ситнікова Т. І., брали участь у написанні підручника з музичної літератури для музичних закладів міста та області. Педагог Ольховик А. Ш. поділилась своїм досвідом викладанням сольфеджіо в методичних розробках «Лад і тональність», «Акорди в курсі сольфеджіо ДМШ», «Інтервали».

        Викладач Ольховик А. Ш. стала дипломантом в обласному конкурсі відеоуроків з музичної літератури. Викладачі Авдєєва Я. В., Ситнікова Т. І., Ночевна О. Б. брали участь як лектори і ведучі в конкурсі дитячих ансамблів великих і малих форм, хорових колективів в рамках проекту «Кришталева нота». Викладач Авдєєва Я. В. була ведучою звітних концертів відділів в рамках святкування 80-річчя школи.
Учні школи неодноразово обіймали призові місця на міських і обласних конкурсах та олімпіадах з сольфеджіо та музичної літератури. Так, на міській олімпіаді з музичної літератури в рамках проекту «Кришталева нота» призові місця посіли: Шлябанська Яна (викл. Ситнікова Т .І.) та Решетняк Дарина (викл. Ольховик А. Ш.). На конкурсі з сольфеджіо в рамках проекту «Кришталева нота» учні викладача Ситнікової Т. І. вибороли перше і друге місця. Це Мазур Ганна, Загребельна Наталя, Шейко Сергій, Мальована Дарина, Шейко Ігор. В том у ж конкурсі з музичної літератури учні педагога Ситнікової Т. І. здобули призові місця – Салабай Ганна, Павук Вікторія, Шкільнюк Влада.
На відділі поновлено роботу з композиції з найбільш талановитими дітьми школи, уроки з якої проводить досвідчений педагог Хазанович В. Б. Учні школи брали участь в обласних і республіканських конкурсах юних композиторів та виступають зі своїми композиціями в концертах.
В школі активно працюють лекторські групи педагогів та учнів.Відділ живе новими культурно-мистецькими проектами – вже другий рік існує дитячий лекторій «Бравіссімо», плануються нові довгострокові проекти. Також – олімпіади і конкурси, лекції-концерти та музичні вечори, а ще багато іншого, нового і цікавого.