У Вінницькій дитячій музичній школи №1 функціонує фортепіанний відділ.

Історія відділу.

Фортепіанний відділ розпочав свою роботу з дня відкриття школи в 1933 році, і на даний час є найпотужнішим у школі. Першими викладачами по класу фортепіано були: Л.М.Волошина, Е.Г.Салтановська (автор оригінальної методики, заслужений вчитель України), І.Я.Солітерман.З 1944 року на відділі працювали: Р.І.Шестун, Н.В.Юр`єва, Ц.В.Гурвич - вихованка Московської фортепіанної школи, А.Я.Франке, Б.Р.Шерр – прекрасний музикант і організатор, випускник Московської консерваторії (клас Г.Г.Нейгауза), директор школи у 50-ті роки. Згодом колектив поповнили Л.М.Фурман (завідувач відділом у 70-ті роки), І.Г.Липовецький, А.П.Козеровська, Ю.П.Вікторовський (директор школи у 60-ті Штомпель (ветеран школи майже з шестидесятирічним педагогічним стажем).

                               

Наступне покоління викладачів зробило чималий внесок в роботу фортепіанного відділу: вдосконаливши методику, підняли мистецтво викладання на новий рівень. А саме: Д.А.Вижгородська, А.Є.Трахтенгерц, Н.Г.Глазова, яка за досягнення відзначена високою нагородою медаллю «За доблестный труд», Л.П.Решетько - директор школи у 70-ті роки, Р.А.Сіроха-завідувач відділом у 80-ті роки. Сьогодні їх учні працюють у школі, продовжуючи кращі традиції виховання підростаючого покоління піаністів.

                          

Особистий внесок у розвиток відділу внесли Л.І.Мордухова, М.М.Ганопольська, Н.І.Шехтман (завідувач відділом в 90-ті роки), Г.І.Масляєва-ветеран школи, досвідчений викладач, яка є випускницею школи і все своє життя присвятила роботі в рідній школі.
Вагомий вклад в роботу відділу вносить досвідчений викладач з 55-річним стажем, випускник школи, завідувач відділом у 90-ті роки Л.Б.Меднік, досвід роботи якого широко відомий в області.
На високому професійному рівні працює випускниця школи, завідувач фортепіанним відділом з 1999 року по 2006 рік Л.Ф.Хазанович, викладач з 45-річним стажем. Її учні являються постійними учасниками і переможцями різноманітних конкурсів.

        

Майстерність викладача О.О.Ганської підтверджують перемоги її учнів у престижних конкурсах. Талановитий музикант та концертмейстер, вона являється солісткою обласної філармонії.
Більше 35-ти років працює викладачем випускниця школи Марценюк О.Г., чиї учні щорічно беруть участь в різноманітних заходах школи, міста і області. Вона організовує роботу групи самоокупності з 2004 року і очолює профспілку школи з 1994 року.
Випускниця школи Драпак Н.А., викладач з 30-ти річним стажем, організовує роботу фортепіанного відділу з 2006 року. Її учні є постійними учасниками та призерами фестивалів та конкурсів різних рівнів.
За багаторічну сумлінну працю та активну участь у підготовці лауреатів та дипломантів різнорівневих конкурсів нагороджені грамотами та дипломами викладачі школи: В.В.Плахотнюк (випускниця школи), А.Ф.Городецька, Н.В.Пупкова, Новаковська О.Л., О.А.Колесник.
З 2010 року на відділі працює кандидат мистецтвознавства, директор школи Т.В.Бурдейна-Публіка - енергійний, цілеспрямований керівник, активіст громадського життя міста. Під її керівництвом музична школа досягла значних успіхів у навчально-виховній та громадській роботі і є однією з найкращих в області. Вихованці школи щороку стають лауреатами Міжнародних, всеукраїнських, регіональних, обласних та міських конкурсів, фестивалів юних виконавців, беруть активну участь у культурно-мистецьких проектах, заходах міста та школи.
Грамотами міського та обласного управлінь культури відзначена високопрофесійна концертмейстерська робота викладачів Д.А.Степаніщевої, Т.А.Кисельової, В.А.Ярової, С.І.Тітарєвої, О.О.Челядінова.
Реалізують свої творчі здібності і плідно працюють, продовжуючи традиції по естетичному вихованню підростаючого покоління, викладачі - Н.А.Загрійчук, М.В.Найко, Л.І.Улановська.(випускники школи), Василюк О.Д., Науменко І.П., Бурковська І.О., Стребкова Д.В.

                    

Більш ніж 1400 учнів за минулі роки закінчили фортепіанний відділ, понад 400 випускників обрали своєю професією музику і викладають у вищих та середніх мистецьких закладах.
В числі перших учнів школи була Ж.Колодуб (Брондз), дочка засновника школи Й.Брондза, сьогодні відомий композитор, член Національної спілки композиторів України, заслужений діяч мистецтв, професор Національної музичної академії України ім..П.І.Чайковського, лауреат міжнародних та всеукраїнських
У Вінницькому державному педагогічному університеті ім.М.Коцюбинського працюють доцент кафедри музикознавства кандидат мистецтвознавства В.Синіцин та доцент кафедри інструментальної підготовки кандидат педагогічних наук О.Теплова.
У Вінницькому училищі культури та мистецтв ім.М.Д.Леонтовича заступником з навчальної роботи працює випускниця школи А.Д.Скрипник, завідувачем циклої комісії спеціального фортепіано Н.М.Полодюк, викладачами по класу фортепіано - Р.С.Кушнір, Е.М.Рожкова, В.Б.Поводатор, О.М.Полодюк, Н.П.Шпетна, АА.Криштафович.
  В ДМШ №2 м.Вінниці багато років плідо працюють випускники нашого відділу: А.С. Аттензон, Л.Ф. Колебошина (завідуюча фортепіанним відділом), Н.Ф. Колебошина (Челишєва), Н.Н. Подкопаєва (Ярощук), Л.І. Юрєва, О.П. Сергієнко (Троян), А.І. Марченко (Васильєва), Л.Ю. Данилова, О.М. Кубанова (Дитчук), С.В. Хорунжа, Т.А. Костанда (Нікіфорова), С.П. Трєпак (Семенюк), О.І. Орещук (Тиндик), С.В. Колодій (Міліцина).

                                             

Багато учнів та випускників впродовж 2008-2013 років стали лауреатами та призерами міжнародних, всеукраїнських, регіональних, обласних, загальноміських конкурсів та фестивалів. Це А.Головенько, Я.Шлябанська, Д.Крес, Ю.Кирилюк, Л.Кожушна, О.Кожушна, М.Скиба, О.Лятавська, І.Франко, А.Штурма, М.Леванчук, Д.Країло, Д.Підкалюк, М.Рудишина, Т.Рудишин, В.Ольшевська, М.Біліченко, О.Квят.
Наші випускники продовжують свою кар’єру за кордоном. Вони є аспірантами та студентами вищих навчальних закладів: Є. Лисогор (Італія), Ю. Воропаєва (Германія), брати Тюрменко (Польша,США) та ін.
Викладачі відділу постійно знаходяться в творчому пошуку, оволодівають інноваційними формами роботи з учнями, удосконалюють методику викладання фортепіано.
 

 

Новини

  22.04.2015
  В твоє майбутнє вірю, Україно!

  Запрошуємо всіх до нас на творчий вечір!

  26.01.2015
  Всім, кому від 3 до 103 років

  Ми допоможемо здійснити музичну мрію

  30.12.2014
  Незвичайну флейту з казковим тембром

    Подарували маленькі ...